Harf Harf Arayın

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Ağaçlar Görmek

248

Rüyada Ağaçlar Görmek Nedir?

Rüyada ağaç görmek: bu rüyanın tabiri, ağacın cinsine, mahiyetine, faydalı ya da faydasız olma gibi özelliklerine göre yapılmalıdır. Mesela rüyada her mevsim yeşil kalan, yaprakları dökülmeyen ağaçları görmek zenginlik demektir.

Kişinin rüyada ağaç görmesi dinde sebat etmeye, zenginliğe, uzun ömre ve rızkın devamını şeklinde tanımlanabilir. Rüyada yaprağını döken büyük ağaç görmek ağacın cinsine göre sevinç ya da üzüntüye; fakirlik ya da zenginliğe, meyveli ağaç zengin birine, meyvesiz ağaç yoksul birine delalet eder.

Çok yapraklı ağaç görmek; sizin yumuşak huylu biri olduğunuza, Az yapraklı ağaç görmek; sert biri olduğunuza

Bir ağacın sizinle konuştuğunu görmek; insanları şaşırtacak bir iş yapacağınıza…

Herkesçe bilinen bir ağacı görmek; dine, gövdesi imana, suyu namaza, kabuğu rızka, yaprağı ise iyilik ve güzelliğe işarettir. Ağaç ne kadar güzel olursa, dinî inancınız da bir o kadar güzel olur. Yine, ağaç ne kadar kuruysa ve dal, yaprak vs. şeylerden yoksunsa, malınız da aynı oranda eksilecektir.

Rüyada meyve ağacı görmek, isteklerin gerçekleşeceğini ve maddi kazancı belirtir. Meyveli ağaç Müslüman için Salih amele, kâfir için hidayet bulmaya yorulur. Bir ağaçtan, o ağacın meyvesi olmayan meyveleri toplamak haram mala tabir olunur. Rüyada meyve ağacı görmek, isteklerin olacağına ve maddi kazanca işarettir. Rüyada meyve ağacı görmek arzu ettiği isteklerinin olacağına ve maddi kazanca işarettir.

Turunç, limon ve ağaç kavunu gibi hem meyvesi yenen hem de kokusu olan ağaçları görmek dış ve içinin iyiliğine, ilimle beraber amelin ve sözle beraber fiilin bulunmasına delalet eder.

Ağaçlardan meyve topladığınızı görmek; neslinizin çoğalacağına…

Çok sayıda meyve veren ağaçlar görmek ve hepsinin size ait olduğunu bilmek; ömrünüzün uzun olduğuna ve saygınlık elde edeceğinize…

Meyvesiz ağaç Müslüman için amelsiz ilme, kendisinden fayda hâsıl olmayacak kimseye işarettir. Meyvesiz büyük ağaçlar, sert şöhret sahibi, kendilerinde zenginlik, mal ve hayır olmayan insanlara işaret eder. Meyvesiz ağaç; yoksul birine alamettir.

 

Rüyada ağrı çekmek, iş yaşamında elde edilecek bol kazanca delalet eder. Rüya...

Gören kimse genelde tez zamanda sevinecek, mutluluğa ulaşacaktır. Yani çok sevineceği bir...

Rüyada ağlayan birini görmek, hayra yorulan rüyalardandır. Rüya gören kişinin hayırlı ve...

Rüyayı gören kişinin hayatına onun için güzel düşünen, iyi huylu, işlerini...

Size umut olacak ve mutluluk duyacağınızın bazı gelişmelerin olacağına yorumlanır. Ağlayan...

Sevdiğiniz bir kimsenin övgü dolu ve tatlı sözleri olarak yorumlanır. Rüyayı...